logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890
business idea

ایده‌ کسب و کار خود را چگونه بیابیم؟

برای شروع یک کسب و کار ابتدا باید مفهوم «برنده شدن» را بدانید. برای اینکه موفق شوید باید به ایده‌های زیادی فکر کنید و با استفاده از راه‌های مختلف، ایده‌های جدیدی در ذهن خود ایجاد کنید.

business idea

هشت تکنیک زیر در یافتن یک اید‌ه‌ی خلاقانه‌ به شما کمک می‌کنند:

business idea

۱ .از خودتان بپرسید گام بعدی چیست؟

معمولا ایده‌های موفق کسب و کار در رتبه‌های بالا قرار دارند. به روندها و تکنولوژی‌های برتر فکر کرده و ببینید که چطور می‌توانید خودتان را به آن سطح برسانید. مثلا به نوآوری‌های مربوط به سیستم‌های خانگی مثل تلویزیون‌های جدید شرکت اپل فکر کنید و بررسی کنید که آنها از چه روش‌های جدیدی برای سرگرم کردن شما در منزلتان استفاده کرده‌اند؟

business idea

۲ .برای رفع نگرانی‌های خود، کاری انجام دهید.

وقتی یکی از دانشجویان به خاطر هزینه‌ی بالای کتاب‌های درسی قادر به خرید آنها نبود، تصمیم گرفت یک سایت ایجاد کرده و در آنجا کتاب‌های درسی را با تخفیف ۶۰ درصد اجاره دهد.

فقط باید دغدغه‌ها و نگرانی‌های خود را شناسایی کرده و ببینید چه چیزهایی در زندگی باعث سرخوردگی و ناراحتی شما شده‌اند، و سپس برای رفع آنها یک ایده‌ طرح کرده و کسب و کار خود را بر اساس آن ایده راه‌اندازی نمایید.

business idea

۳ .شکاف‌ها را پیدا کرده و سعی کنید آنها را پر کنید.

قرار نیست با ایده‌ی کسب و کار خود چیزی را که وجود دارد دوباره اختراع کنید. در این صورت دوباره‌کاری می‌شود. در عوض اطراف خود نگاه کرده و ببینید که در یک صنعت چه کمبودها و شکاف‌هایی وجود دارد و سپس سعی کنید این کمبودها را برطرف کرده و شکاف‌ها را پر کنید.

business idea

۴ .مهارت‌های خود را در یک حوزه‌ی کاملا جدید به کار ببرید.

مهارت‌های خود را در نظر گرفته و ببینید که چطور می‌توانید از این توانایی‌های خود در یک عرصه‌ی جدید به طور مفید استفاده کنید.

business idea

۵ .دسته‌ای را انتخاب کنید که از نوآوری‌های اخیر در آن استفاده نشده است.

وقتی می‌خواهید ایده‌ای طرح کنید، بازارهایی را شناسایی نمایید که فاقد بسیاری از نوآوری‌های اخیر می‌باشند. مثلا شرکت‌ها نیاز دارند اطلاعات بیشتری را در مورد یک دارو اعلام کنند. به همین منظور می‌توانید از یک برچسب اضافی برای درج جزئیات استفاده کنید.

business idea

۶ .نسخه‌ی ارزان‌تری از محصولات موجود را تولید کنید.

برخی شرکت‌ها معمولا در آغاز کار خود محصولات موجود را با قیمت‌ کمتر به مشتریان عرضه می‌کنند.

business idea

۷ .با خریداران صحبت کنید.

برای اینکه ایده‌ی شما نیاز مردم را برطرف کند،‌ بهترین راه این است که با خریداران صحبت کنید. مثلا اگر به تجارت الکترونیک علاقه دارید یک نظرسنجی آنلاین به مشتریان بالقوه ارسال کرده و از علایق و نیازهای آنها مطلع گردید.

business idea

۸ .چند محصول را با هم ترکیب کنید.

گاهی با ترکیب چند محصول و تولید یک محصول جدید ممکن است ایده‌های جدیدی به ذهنتان برسد. یادتان باشد که ممکن است بعضی از این ایده‌ها وحشتناک باشند، ولی گاهی هم از میان آنها یک ایده‌ی عالی بیرون می‌آید.

business idea

منبع : http://www.modirinfo.com/content

فاطمه Akar
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت