logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890
Business Secrets

رازهای نوشتن طرح کسب و کار موفق

شما ایده‌ای عالی برای طراحی محصول یا خدمت‌تان دارید. می‌خواهید‌ هر چه زودتر کسب و کار خودتان را راه بیندازید. به‌سرعت تبدیل به استیو جابز بعدی شوید و محصول‌تان را جهانی کنید! این واقعا عالی است. پس بهتر است همین الان شروع کنید… رازهای کسب و کار
اما نه! صبر کنید، دست نگه دارید…
انجام فعالیت‌هایی تبدیل ایده‌ها را به کسب و کارهای موفق و سودآور ممکن می‌سازد. شما قبلا مدل کسب و کارتان را خلق کرده‌اید و حالا می‌خواهید یک مرحله جلوتر بروید. پس بهتر است دست به قلم شوید و شروع به نوشتن طرح کسب و کارتان کنید.

Business Secrets

طرح کسب و کار چیست و چرا به آن احتیاج دارید؟

طرح کسب و کار شرح مکتوبی از آینده ی کسب و کار شماست. طرح کسب و کار گزارشی جامع و مانع است که تمامی فعالیت هایی که قرار است انجام دهید و همچنین چگونگی انجام آن ها را بیان می کند. در واقع طرح کسب و کار مانند قطب نمایی است که شما را در میان قلمروهای ناشناخته ی کسب و کار به مسیر درست هدایت می کند.

Business Secrets

نوشتن طرح کسب و کار هم به کارآفرینان و هم به سرمایه گذاران کمک می‌کند.

کارآفرینان با نوشتن طرح به خوبی با تمامی ابعاد کسب و کار خود آشنا می شوند و با برنامه ریزی، منابع و امکانات خود را به فعالیت های مختلف تخصیص می دهند و با این کار ریسک کسب و کار خود را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.
سرمایه گذاران با بررسی طرح کسب و کار میزان موفقیت آمیز بودن طرح را می سنجند و تصمیم به سرمایه گذاری می گیرند.

Business Secrets

 چه فعالیت هایی نیاز به طرح کسب و کار دارند ؟

۱. شروع یک کسب و کار جدید.
۲. توسعه کسب و کار موجود به وسیله ارائه محصول جدید، ایجاد کانال های ارتباطی جدید و یا ورود به بازار های جدید.
۳. خریدن یک کسب و کار و یا واگذاری امتیاز کسب و کار.
۴. خارج شدن از کسب و کار فعلی که نیازمند قرار دادن اطلاعات شرکت در اختیار خریداران بالقوه است.

Business Secrets

طرح کسب و کار برای استارت‌آپ‌ها

برای کسب و کار استارت‌آپی ساده که نیازی به سرمایه‌گذار بیرونی ندارد، ابتدا یک طرح غیر‌رسمی ده صفحه‌ای بنویسید تا مطمئن شوید که ایده‌تان قابل اجرا و سودآور است. سپس طرح خود را به خانواده و دوستان‌تان که یکی از مهم‌ترین حامیان شما در این راه خواهند بود، نشان دهید. طرح ساده ی شما باید در برگیرنده‌ی موارد زیر باشد: برنامه‌های بازاریابی، شرح مختصری از فعالیت های قبلی خود، برنامه مالی دقیقی که بر طبق آن بتوانید عملکرد کسب و کارتان را در هر دوره بسنجید و مهم تر از همه وجه تمایز محصول تان با دیگر محصولات موجود(چیزی که باعث می شود مشتریان خواهان محصول شما باشند!)
اما اگر استارت آپ شما نیاز به وام و سرمایه گذار دارد باید آستین بالا بزنید و یک طرح کامل و مفصل برای کسب و کار خود بنویسید.

بانک ها و یا سرمایه گذاران مستقل به راحتی به شما پول نمی دهند. آنها باید از ریزترین جزییات فعالیت های کسب و کاری تان آگاه شوند. در قسمت بعد جزییات یک طرح کسب و کار کامل را برای تان تشریح می کنیم.

به منظور دریافت خدمات مشاوره طرح کسب‌وکار کلیک کنید

Business Secrets

طرح کسب و کار ضامن موفقیت شما نیست.

گرچه نوشتن طرح کسب و کار خوب می‌تواند به فعالیت های شما جهت دهد و گزارشی برای ارائه به سرمایه‌گذاران احتمالی باشد اما باید توجه داشت که نوشتن طرح کسب و کار معمولا بر پایه فرضیاتی است که شما درباره ی رویداد‌های آینده ساخته اید، بنابراین باید آماده‌ی ملاقات آینده ی نامعلوم باشید! ممکن است پیش‌بینی‌های‌تان درست از آب  در‌نیاید.

Business Secrets

طرح کسب و کارتان را هوشمندانه بنویسید.

باور کنید که به نظرات دیگران احتیاج دارید. از مشاوران برای بهبود مدل کسب و کار و طرح کسب و کارتان کمک بخواهید. از بازخوردهای افراد با تجربه استفاده کنید و فقط به دنبال شنیدن تعریف و تمجید نباشید.
بنویسید، فکر کنید، مشورت کنید، مطالعه کنید، دوباره بنویسید. گرچه زمان ارزشمند و محدود است اما شما نمی توانید در یک نشست یک طرح کسب و کار کامل بنویسید. نوشتن طرح کسب و کار یک فرآیند تدریجی است.
مهارت های گرافیکی تان را به کار ببرید. ار پاورپوینت، اکسل، ورد و تمامی نرم افزارهایی که در دسترستان هست استفاده کنید و طرح خود را در نهایت سادگی زیبا کنید.
مشتری، مشتری و باز هم مشتری. آنها باید بخش بزرگی از فکر و ذهن ما را اشغال کنند. در همه ی مراحل به نیاز و مشکلات مشتریان خود توجه داشته باشید.
به شما هیچ سهمی از دنیای کسب و کار داده نمی شود مگر اینکه خودتان تلاش کنید. حتی اگر یک قرار داد رسمی هم بسته باشید باز هم نیاز دارید که محصولات متمایزی را تولید کنید و با یک برنامه بازاریابی مدوّن آن ها را به فروش برسانید.

Business Secrets

نوشتن طرح کسب و کار هرگز تمام نمی‌شود!

یک طرح کسب و کار خوب و کاربردی همیشه در حال تغییر و تحول است. همان طور که کسب و کار شما پیوسته با چالش هایی مواجه می شود و تغییرات بزرگ و کوچکی در آن رخ می دهد طرح کسب و کارتان نیز همراه با فعالیت های تان دگرگون می شود. اهداف و حتی چشم انداز شما با گذر زمان دستخوش تحولاتی می شوند. با این حال این بهانه خوبی برای ننوشتن طرح کسب و کار نیست. اگر کسب و کار شما در زمینه ای است که در آن سر رشته ای ندارید، بهتر است با یک طرح راحت و دم دستی شروع کنید که در واقع نمونه ی ساده شده ی یک بیزینس پلن است.

با این طرح ساده، ایده ی خود را تست می کنید و در زمینه کسب و کاری جدید هم تجربه کسب می کنید.
از طرف دیگر ممکن است شما وسواس پیدا کنید که یک طرح کسب و کار کامل و بدون نقص بنویسید. یک طرح کسب و کار عالی به هیچ دردی نمی خورد اگر شما شروع به فعالیت نکنید. اگر شما یک استارت آپ هستید و پس از گذشت ۶ ماه هنوز درگیر نوشتن طرح کسب و کارتان هستید بهتر است درخواست کمک کنید!

منبع : http://www.modirinfo.com/content

فاطمه Akar
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت