logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890
Customer benefit

منفعت های مشتری در بوم ارزش پیشنهادی

منفعت مشتری ، نتایج و فایده هایی را توصیف می کنند که مشتریانتان در طلبشان هستند. برخی از منفعت ها ضروری، برخی مورد انتظار، برخی مطلوب مشتریان و برخی نیز برای مشتریان غیر منتظره هستند. منفعت ها شامل فواید کارکردی ، منفعت های اجتماعی ، احساسات مثبت و صرفه جویی در هزینه ها می شود.

Customer benefit

به دنبال شناسایی چهار نوع از منفعت های مشتری در قالب نتایج و فایده ها باشید :

Customer benefit

منفعت های ضروری

منفعت هایی هستند که راهکار بدون آنها عمل نمی کند . به عنوان مثال ابتدایی ترین انتظاری که ما از تلفنی هوشمند داریم این است که بتوانیم با آن تماس برقرار کنیم .

Customer benefit

منفعت های مورد انتظار

منفعت هایی نسبتأ ابتدایی هستند که از راهکار انتظار داریم حتی اگر بدون آنها نیز کار کند . به عنوان مثال از زمانی که شرکت اپل ، آیفون را ارائه کرده است، انتظار داریم که تلفن ها دارای طراحی مناسب باشند و زیبا به نظر برسند.

Customer benefit

منفعت های مطلوب

منفعت هایی هستند که فراتر از انتظار ما از راهکار هستند اما دوست داریم در صورت امکان، آنها را داشته باشیم . معمولا اینها منفعت هایی هستند که در صورتی که از مشتریان سوال کنید به ذهن آنها می رسد. به عنوان مثال برای ما مطلوب است که تلفن های هوشمند بادستگاه های دیگرمان هماهنگ و یکپارچه باشد .

Customer benefit

منفعت های غیر منتظره

منفعت هایی که فراتر از انتظارات و آرزوهای مشتریان هستند . حتی اگر از آنها بپرسید به ذهنشان نمی رسد. قبل از اینکه شرکت اپل صفحه های لمسی و اپ استور را تبدیل به استاندارد اصلی بازار تلفن همراه کند ، هیچ کس به عنوان جزئی از تلفن همراه به آنها فکر نمی کرد .

Customer benefit

اهمیت منفعت

همان طور که ممکن است دردسر از نظر مشتری شدید یا متوسط باشد ، منفعت نیز ممکن است ضروری احساس شود یا اینکه صرفا داشتنش جذاب باشد .

Customer benefit

.نکته: منفعت ها را ملموس کنید

 درست مانند دردسر ها ، بهتر است که منفعت ها تا جای ممکن به طور ملموس توصیف شوند تا تمایز بین کارها، دردسر ها و منفعت ها مشخص شود . زمانی که مشتری” عملکرد بهتر” را به عنوان منفعت مطلوب می کند از او بپرسید که چقدر عملکرد بهتر مورد انتظار و آرزوی اوست . بدین ترتیب می توانید یادداشت بردارید که ” افزایش عملکرد بیش از فلان مقدار را دوست خواهد داشت . ” زمانیکه بفهمید که مشتریان دقیقا چگونه منفعت (همان نتایج و فایده ها) را اندازه می گیرند خواهید توانست منفعت سازهای بهتری را در ارزش پیشنهادی خود طراحی کنید .

Customer benefit

فهرست سؤالات محرک زیر به شما کمک می کند تا در مورد منفعت های مختلف و بالقوه مشتری فکر کنید :

Customer benefit

• چه صرفه جویی هایی مشتریانتان را خوشحال می کند؟ چه صرفه جویی هایی در قالب زمان، پول و تلاش برای آنها با ارزش است ؟
• چه سطح کیفیتی مورد انتظار آنهاست و آرزوی کمتر یا بیشتر شدن چه چیزی را دارند؟
• ارزش های پیشنهادی فعلی چگونه مشتریانتان را شاد می کنند؟ از چه ویژگیهای خاصی لذت می برند؟ انتظار چه عملکرد و کیفیتی را دارند ؟
• چه چیزی شغل و زندگی مشتریانتان را آسان تر خواهد کرد؟ آیا امکان منحنی یادیگری با شیب کمتر ، خدمات بیشتر یا هزینه های پایین تر مالکیت وجود دارد ؟

و …

• مشتریانتان آرزوی چه پیامدهای مثبت اجتماعی ای را دارند؟ چه چیز باعث می شود خوب به نظر برسند ؟ چه چیز قدرت وجایگاه اجتماعی آنها را بهبود می بخشد ؟
• مشتریان بیشتر از همه دنبال چه چیزی هستند ؟ آیا به دنبال طراحی خوب ، ضمانت یا ویژگی های خاص یا بیشترهستند ؟
• مشتریان رؤیای چه چیز را دارند ؟ مشتاق به دست آوردن چه چیز هستند یا چه چیز تسکین بزرگی برای آنهاست ؟
• مشتریانتان چگونه موفقیت و شکست را اندازه می گیرند ؟ عملکرد و هزینه را چطور می سنجند ؟
• چه چیز احتمال پذیرش ارزش پیشنهادی را در مشتریانتان افزایش می دهد؟ آیا در آرزوی هزینه کمتر ، سرمایه گذاری کمتر، ریسک کمتر یا کیفیت بهتر هستند ؟

Customer benefit

منبع : http://www.modirinfo.com/content

فاطمه Akar
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت