logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890
Customer tasks

کارهای مشتری در بوم ارزش پیشنهادی

کارها چیزهایی را توصیف می کند که مشتریانتان در شغل یا زندگی خود سعی در انجام آن دارند. کار مشتری می تواند فعالیت هایی باشد که مشتری سعی در انجام و اتمام آن ها دارد، مشکلاتی باشد که می کوشد تا حلشان کند یا نیازهایی باشد که در تلاش است تا آنها را برطرف سازد . زمانی که در جست وجوی کارها هستید اطمینان حاصل کنید که از دیدگاه مشتری به مسائل می نگرید . آنچه شما از دیدگاه خود مهم می پندارید ممکن است آن کاری نباشد که مشتریان واقعا سعی در انجامش دارند .

Customer tasks

بین سه نوع اصلی کارهای مشتری و نیز کارهای پشتیبان تمایز قائل شوید :

Customer tasks

کارهای کارکردی

هنگامی که مشتریانتان سعی در اجرا یا اتمام فعالیتی خاص یا حل مسئله ای خاص دارند . برای مثال ، کوتاه کردن چمن ها ، داشتن تغذیه سالم ، نوشتن گزارش یا کمک به کاربران در نقش فردی حرفه ای .

Customer tasks

کارهای اجتماعی

هنگامی که مشتریانتان می خواهند خوب به نظر برسند یا قدرت و جایگاه اجتماعی به دست آورند . این کارها توصیف می کنند که مشتریان می خواهند از دید دیگران چطور به نظر برسند . برای مثال ، مصرف کننده ای اهل مد پنداشته شود یا فرد حرفه ای شایسته ای به نظر آید .

Customer tasks

کارهای شخصی / احساسی

مشتریانتان به دنبال حالت خاص احساسی مانند داشتن حس خوب یا امنیت هستند. برای مثال ، در نقش مصرف کننده به دنبال آرامش ذهنی در مورد سرمایه گذاری خود هستند یا در محل کار خود به دنبال احساس امنیت شغلی هستند.

Customer tasks

کارهای پشتیبان

مشتریان در زمینه خرید و مصرف ارزش هم در نقش مصرف کننده و هم در نقش کارشناسان حرفه ای ، کارهای پشتیبان نیز انجام می دهند .

Customer tasks

این کارها نشات گرفته از سه نقش مختلف است :

خریدار ارزش : کارهایی که مربوط به خرید ارزش هستند مثل مقایسه کردن پیشنهاد ها ، تصمیم گرفتن در مورد این که کدام محصول خریداری شود ، ایستادن در صف پرداخت ، کامل کردن خرید یا ارسال محصول یا خدمت .
هم آفرینان ارزش : کارهایی که مربوط به هم آفرینی ارزش با سازمان شما است مانند ارسال دیدگاه و بازخورد در مورد محصولات یا حتی مشارکت در طراحی محصول یا خدمت .

انتقال دهنده ارزش : کارهایی که مربوط به انتهای چرخه عمر ارزش پیشنهادی است مانند انصراف از عضویت ، کنار گذاشتن محصول ، انتقال دادن آن به دیگران یا فروش مجددش .

Customer tasks

زمینه کار

کارهای مشتری اغلب به زمینه خاصی که در آن انجام می گیرد وابسته است . زمینه کار ممکن است محدودیت ها و قید های خاصی را تحمیل کند . به عنوان مثال تماس گرفتن با کسی در حالی که با هواپیما پرواز رانندگی می کنید . به طور مشابه ، رفتن به سینما با بچه ها متفاوت از سینما رفتن با همسرتان است .

Customer tasks

اهمیت کار

لازم است تاکید کنیم که همه کارها اهمیت یکسانی برای مشتری شما ندارد . اهمیت برخی از آنها در شغل یا زندگی مشتری بیشتر است و ناتوانی در انجام آنها می تواند تبعات جدی به همراه داشته باشد . برخی از کارها کم اهمیت هستند زیرا مشتری به بقیه چیزها اهمیت بیشتری می دهد . بعضی از وقت ها مشتری یک کار را مهم به حساب می آورد به این دلیل که بیشتر وقت ها تکرار می شود یا به این دلیل که منجر به نتیجه مطلوب یا نامطلوب می شود.

منبع : http://www.modirinfo.com/content

فاطمه Akar
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت