logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890
entrepreneur

کارآفرینی چیست و فرصت های کارآفرینی از کجا می آیند؟

کارآفرینی فرآیند شناسایی و بهره برداری از فرصت ها است.
در واقع فرصت ، محور فعالیت های کارآفرین و موضوع آن ، قلب تحلیل های کارآفرینی محسوب می شود.
کارآفرینی فرآیند شناسایی نیاز بازار، خلق ایده، تشخیص فرصت ها و بهره برداری از این فرصت ها می باشد.
بدون وجود فرصت، کارآفرینی رخ نمی دهد. فرآیند کارآفرینی چه به ایجاد یک سازمان جدید منجر شده و چه بکارگیری مکانیزم های بازار را باعث شود. نیازمند شناسایی فرصت ها و خلق روش های جدید برای بهره برداری یا سازماندهی آنها می باشد.

در این میان ،آن دسته از افرادی که به کشف و بهره برداری از فرصت ها می پردازند، کارآفرین نام دارند.

Entrepreneur

کارآفرینی کنید، زمان آن فرا رسیده است!

امروزه اقتصاد مبتنی بر دانش ، زمینه ای بکر و درحال توسعه بوده و در.جهت رشد و پیشرفت کارآفرینان با انگیزه به شمار می رود. اکنون زمان آن رسیده است که آرزوهای خود را دنبال نموده و به دنبال راهی جهت نفوذ در بازار باشید. بدین منظور سرمایه ای دست و پا کنید و با راه اندازی کسب وکار، محصول یا خدمت مد نظرتان را به بازار عرضه نمایید. اگر اطلاعات لازم در حوزه فرصت ها و تهدیدات محیطی را در اختیار داشته باشید به راحتی پس از شروع کسب و کار می توانید تعداد زیادی از محصول را به فروش برسانید. در ادامه ، کسب وکار خود را برای سپری نمودن دوران بحرانی و دست یابی به پایداری بلندمدت آماده نمایید.

در این مدت در بلندمدت  از شما به عنوان یک کارآفرین با بصیرت و پربینش نام برده خواهد شد. و همواره می توانید با غرور از پیشرفت ها و دست آوردهای خود یاد کنید.کارآفرینان بسیاری یافت می شوند که موفقیت خود را نه به خاطر ذکاوت بلکه به واسطه شانس و قرارگرفتن در محیطی مستعد و همچنین برخورداری از شرایط محیطی مساعد کسب نموده اند.

در حالیکه در مقابل ، بسیار کارآفرینان پرتلاش نیز وجود دارند.که به واسطه درگیر شدن با نابسامانی های محیطی با شکست مواجه شده اند.در اغلب مواقع شرایط محیطی بسیار مهم تر از کلیه تلاش هایی هست که یک مدیر برای موفقیت کسب وکار خود انجام می دهد.

« اکنون زمان آن رسیده است که آرزوهای خود را دنبال نموده و به دنبال راهی
جهت نفوذ در بازار باشید. »

گفته میشود که فرصت ، مهم ترین عنصر فرآیند کارآفرینی بوده و فرآیند کارآفرینانه چیزی نیست به غیر از تشخیص، ارزیابی و بهره برداری از فرصت هایی که کارآفرینان به دلیل ویژگی های خاص خود توانایی دیدن آنها را پیدا می کنند.

Entrepreneur

در واقع کارآفرینی فرآیندی است که :

در طی آن فردی بنام کارآفرین که سازوکارها و گرایشات شناختی خاصی دارد بدلیل داشتن دانش قبلی در یک حوزه خاص توانایی تشخیص یک فرصت را پیدا کرده و پس از ارزیابی و تشخیص ارزش تجاری آن فرصت ، اقدام به کسب منابع و اطلاعات موردنیاز جهت بهره برداری از آن فرصت می نماید.

Entrepreneur

در یک جمع بندی کلی:

کارآفرینی فعالیتی است  که در خلق و معرفی کالاها و خدماتی جدید ، اداره ساختارهای کسب وکار، شیوه های جدید در بازاریابی و شناسایی منشأیی جدید از منابع اولیه دخالت دارد.لازم به ذکر است که کارآفرینان این فعالیت ها را به روشی که تاکنون مورد استفاده قرار نگرفته است به انجام می رسانند.

Entrepreneur

فرصت های کارآفرینی کدامند؟

سؤالی که به ذهن می رسد این است که “فرصت چیست؟”

توماس ادیسون معتقد است که:

از آنجا که فرصت ها با شمایل معمولی در معرض دید همگان ظاهر می شوند، غالباً توسط اکثر افراد نادیده گرفته می شوند.”

افراد مختلف، فرصت را بر مبنای دیدگاه های خود به اشکال مختلف تعریف کرده اند. در کل می توان فرصت را شرایطی دانست که بر اساس آن، افراد گزینه هایی را بصورت نوآورانه تشخیص می دهند. و امکان معرفی محصول، خدمت، فرآیند، شکل سازمانی و بازاری جدید برای آنها فراهم می شود که منافع حاصل از آن بیشتر از هزینه های آن می باشد.بیشتر افراد تصور می کنند که موفقیت های کارآفرینانه بر اساس یک ایده کاملاً جدید حاصل شده است. اما همیشه یک ایده به تنهایی کافی نیست.

میلیون ها نفر از مردم ایده هایی در سر داشته اند که هیچکدام تبدیل به یک شانس طلایی نشده اند!

شروع و راه اندازی یک کسب وکار نیازمند چیزی بیش از یک ایده و نیازمند فعالیت های بیشماری از جمله استخدام کارکنان، خرید تجهیزات و… می باشد. اغلب افراد معمولاً جهت راه اندازی کسب وکار خود، یک “سناریو” یا دستورالعمل از پیش تعیین شده که پیش از این در جای دیگری پیاده سازی شده را اجرا می کنند.

کارآفرین ها ممکن است هنگام راه اندازی بنگاه، مجموعه ای از دستورالعمل ها را ادغام و با بکارگیری آنها، مقدمات پیاده سازی فعالیت خود را فراهم آورند. چنین فرآیندی گاهی حساس و حتی دلهره آور بوده و تعجب برانگیز نیست.که بسیاری کارآفرینان تازه کار هرگز جهت پیاده سازی ایده خود دست بکار نمی شوند.

برگرفته از کتاب فرصت ها و ایده های کارآفرینی نوشته دکتر جهانگیر یدالهی فارس

منبع: /http://www.modirinfo.com

فاطمه Akar
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت