logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890
find partner

چگونه شریک مناسب برای شروع استارت آپ را پیدا کنیم

یک مشکل متداول در بین کارآفرینان این است که دارای مهارت های لازم جهت انجام کلیه مسئولیت های استارآپ خود نیستند. البته می توان آنها را برونسپاری کرد و یا افرادی را استخدام کرد. اما این بدان معناست که وقت و هزینه بیشتری را صرف کنند که در اکثر مواقع فاقد هر دو هستند. جواب صحیح به این مشکل پیدا کردن یک شریکی است که مکمل شما باشد.

اما چگونه یک شریک مناسب پیدا کنیم؟ انتظار نداشته باشید دیگران این شخص را برای شما پیدا کنند. این شما هستید که نفری را پیدا کنید که دارای ارزش های مشترک و شور اشتیاق نسبت به کسب و کار شما داشته باشد. برای اینکار نیاز است به موارد ذیل را توجه کنید:

find partner

۱- سعی کنید یک تعریف شغلی برای شریک ایده آل خود بنویسید

[/vc_column_text]

بهترین دوست شما، همسر شما یا اعضاء خانواده شما مناسب ترین انتخاب ها نخواهند بود پس از اینجا شروع نکنید. به نقاط قوت و ضعف کسب و کار خود نگاه دقیقی بیندازید. بر اساس آن مهارت ها و تجربیات شریک خود را جهت تکمیل مهارت های خود بنویسید.

find partner

۲- همانطور که سعی می کنید برای کسب و کار خود با سرمایه گذاران بالقوه ارتباط برقرار کنید. سعی کنید برای شریک خود نیز اینکار را انجام دهید

محل مناسب برای اینکار، کنفرانسهای صنعتی، انجمن های کارآفرینی و دورهمی های تخصصی می باشد که هم برای پیدا کردن شریک و هم سرمایه گذار بسیار مناسب است یا بصورت آنلاین عمل کنید. از لینکدین برای یافتن افرادی که مطابق با ملاک های شما هستند استفاده کنید.

۳- شرکت در فعالیت های کارآفرینی دانشگاه ها

شرکت در این مجامع فرصت بسیار خوبی برای پیدا کردن شریکی مناسب می باشد. دانشجویان تازه فارغ التحصیل شده، هم انرژی زیادی برای شروع کسب و کار دارند و هم دانش آن ها می تواند در زمینه های مختلف به استارت آپ کمک کند.

۴- پیگیری کنید که از همکاران قبلی شما کسی علاقمند است

اگر شما از توانایی ها و ظرفیت شخصی همکارنتان در محل کار قبلی خود راضی بودید. اکنون زمان آن است که مجدداً با آن ها تماس بگیرید و علاقمندی همکاران قبلی خود را مبنی بر همکاری جویا شوید.

۵- جستجو را در خارج از محل کار انجام دهید

پیدا کردن شخصی که با شما از لحاظ هم فکری و منافع مشترک مطابقت داشته باشد در خارج از محل کار شما ممکن است. سعی کنید سرگرمی ها و ورزش هایی را انتخاب کنید که به وسیله آنها بتوانید با اشخاص جدید آشنا شوید. فراموش نکنید که شراکت تجاری یک رابطه طولانی مدت است در نتیجه سعی کنید زمان لازم را صرف کنید تا شخص مناسب را برای اینکار انتخاب کنید.

find partner

۶- مذاکرات لازم و مستند سازی مسئولیت ها را درهمان اوایل انجام دهید

مهم نیست که شما چقدر با هم برابرید، تنها جای برای یکنفر برای پست مدیریت عامل شرکت باز است، کسی که باید تصمیمات سخت را بگیرد و در زمان هایی که اختلاف نظر وجود دارد، مدیر باید تصمیم نهایی را بگیرد و مسئولیت تصمیم نیز با مدیر است و در صورتی که اشتباه کند باید به هیات مدیره یا هیات موسس پاسخگو باشد.

منبع : https://zavoshsoftware.com/page/how-to-launch-startup-project

فاطمه Akar
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت