logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890
write a business plan

مروری اجمالی بر کتاب چگونه یک طرح کسب و کار بنویسیم؟

طرح کسب و کار نوشته ای است که کسب و کار شما را توصیف و تحلیل می کند. و تصویری مفصل از آینده کسب و کارتان ارائه می دهد. طرح کسب و کار همچنین تمامی جنبه ها برای شروع کسب و کار را پوشش می دهد. از قبیل اینکه به چه مقدارپول احتیاج دارید و چگونه آنرا بازپرداخت خواهید کرد.
در بخش ابتدایی این کتاب نویسنده به چرایی نوشتن طرح کسب و کار می پردازد. از بین موارد مطرح شده منافعی که در ادامه آمده است حائز اهمیت است:

write a business plan

طرح کسب و کار به شما کمک می کند که تأمین مالی کنید.

تمامی قرض دهندگان و تأمین کنندگان می خواهند اطمینان حاصل کنند که شما به عنوان صاحب یک کسب و کار تمامی مشکلات پیش روی خود را می شناسید.به شما کمک می کند که تصمیم به اقدام یا توقف بگیرید. شما به عنوان صاحب یک کسب و کار، مهمترین شخصی هستید که بایستی درستی و صحت پیشنهادتان را اثبات کنید. درواقع طرح کسب و کار شما پاسخ به سؤالات احتمالی است که وام دهندگان و سرمایه گذاران از شما خواهند پرسید.

write a business plan

طرح کسب و کار به شما اجازه می دهد که مفهوم کسب و کار خود را بهبود بخشید.

نوشتن طرح کسب و کار به شما این امکان را می دهد. که متوجه شوید که چگونه تغییر بخش هایی از برنامه منافع شما را افزایش می دهد. یا شما را به اهداف دیگرتان می رساند.
در بخش دوم کتاب، نویسنده کتاب سؤالی کلیدی را مطرح می سازد که لازم است افراد قبل از راه اندازی کسب و کار از خود بپرسند. آیا شما واقعاً خواهان داشتن کسب و کاری برای خود هستید یا خیر؟

راه اندازی کسب و کار کوچک به معنی قربانی ساختن راحتی های کوتاه مدت برای دست یابی به منافع بلندمدت است. بسیارسخت است که خواهان شغلی باشید که نیازمند مهارت هایی است که فقط تعداد کمی از افراد با آنها به دنیا می آیند. با این اوصاف حتی اگر این مهارت ها را داشته باشید.یا آنها را کسب کنید و حتی اراده مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار داشته باشید، کسب و کار شما به یک عنصر حیاتی دیگر نیازمند است و آن پول است.

کسب و کارهای موفق یک ویژگی مشترک دارند: آنها کاری مفید و مثمر ثمر برای مشتریان انجام می دهند. شناسایی مشکلی که کسب و کار شما حل می کند به شما کمک می کند که آنچه برای مشتریانتان مفید است را بشناسید. در قدم بعدی تلاش کنید که توضیح دهید که کسب و کار شما چگونه این مشکل را حل می کند.

write a business plan

در بخش بعدی …

نویسنده به انتخاب کسب و کار اشاره می کند. او معتقد است که اگر تمامی مهارت های مورد نیاز برای کسب و کارتان را دارا هستید. به این فکر کنید که آیا حقیقتاً از تمرین این مهارت ها لذت می برید؟ صاحبان کسب و کارهای کوچک، وقت بیشتری را با کار خود می گذرانند در مقایسه با زمانی که به خانواده خود اختصاص می دهند. در قدم بعدی نویسنده توصیه می کند که کسب و کار خود را توصیف کنید. به طور مثال فرض کنید فرض کنید که می خواهید یک رستوران راه اندازی کنید. چه غذایی سرو خواهید کرد؟ منوی رستوران شما به چه صورت خواهد بود؟ به چه تجهیزاتی نیاز خواهید داشت؟ پاسخ به سؤالاتی این چنین برای نوشتن طرح کسب و کار شما ضروری خواهد بود.

write a business plan

نوع کسب و کار خود را بشناسید.

سعی کنید مشخص نمایید که کسب و کار انتخابی شما در کدامیک از دسته های عمده فروشی، خرده فروشی، خدمات یا تولید قرار دارد؟
کسب و کارهای موفق یک ویژگی مشترک دارند: آنها کاری مفید و مثمر ثمر برای مشتریان انجام می دهند. شناسایی مشکلی که کسب و کار شما حل می کند به شما کمک می کند که آنچه برای مشتریانتان مفید است را بشناسید. در قدم بعدی تلاش کنید که توضیح دهید که کسب و کار شما چگونه این مشکل را حل می کند.
بخش بعدی کتاب به شما درنوشتن طرح کسب و کار کمک خواهد کرد. چرا که به شما می گوید که قرض دهندگان و سرمایه گذاران در جست و جوی چه چیزی در طرح نهایی هستند. در این بخش، نویسنده به معرفی راه های تأمین مالی می پردازد.

منبع : http://www.modirinfo.com/content

فاطمه Akar
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت