logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890

در کارخانه‌ی ذهن خود ایده تولید کنید

همه انسان‌ها خلاق هستند یا به عبارت بهتر می‌توانند خلاق باشند. شیوه‌های به کارگیری قوه‌ی خلاقیت در هر فرد متفاوت و منحصر به فرد است. اگر شما هم عاشق ایده پردازی و نوآوری هستید اما احساس می کنید که ماهیچه‌های خلاقیت کارخانه‌ ذهن شما به‌قدر کافی قدرتمند نیستند می‌توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید.

Mind Factory

۱. یک دفترچه‌ی ایده برای خود بخرید.

دفترچه‌ی ایده همان دفترچه‌ی معمولی است با این تفاوت که قرار است شما در آن ایده‌های‌تان را یادداشت کنید. شاید فکر کنید که این کار هیچ فایده‌ای ندارد اما واقعیت این است که هرگاه شما یک ایده را یادداشت می‌کنید ذهن شما به‌صورت ناخودآگاه روی آن ایده کار می‌کند و پس از مدتی ایده‌های بهتری تولید خواهد کرد.

Mind Factory

۲. در مغزتان طوفان به پا کنید.

همیشه از شیوه‌ی طوفان فکری استفاده کنید. اجازه بدهید که ذهن‌تان آزادانه و بدون هیچ محدودیتی از یک فکر به فکر دیگر بپرد. در زمان‌های مشخصی از روز یا هفته جلسه‌ی طوفان فکری خود را برپا کنید. به فکرتان اجازه بدهید آزادانه عمل کند. در نهایت بهترین ایده های خود را یادداشت کنید.

Mind Factory

۳. هر شب ۱۰ ایده جدید وارد دفترچه‌تان کنید.

قبل از خواب ایده هایی را که برای کسب و کارتان دارید، یادداشت کنید. به این ترتیب روز بعد که از خواب بیدار می شوید ذهن تان آماده تر است و توان خلاقیت تان بالاتر. با این کار راحت تر به خواب می روید زیرا ذهن تان برای تولید این ایده های به شدت خسته می شود. کسی چه میداند شاید خواب یک ایده ی رویایی را ببینید؟

Mind Factory

۴. نقاش ایده‌های‌تان بشوید.

یک مداد در دست بگیرید و شروع به نقاشی کنید. بله می توانید ایده های خود را به قالب تصویر دربیاورید. نترسید نیازی نیست پیکاسو باشید. همین که بتوانید یک طرح کلی از ایده تان بکشید کافی است. این کار به شدت خلاقیت شما را افزایش می دهد.

Mind Factory

۵. تجربه کردن را تجربه کنید.

زندگی به روش دیگران تکراری و یکنواخت خواهد بود. خودتان تجربه کنید و با آنها زندگی کنید. تجربه ها نگاهتان را وسعت می بخشند و به ذهن شما یاد می دهند که همیشه اولین ایده بهترین ایده نخواهد بود

Mind Factory

.

۶. به تلفن همراه و لپ تاپ خود بی‌اعتنایی کنید.

حتی زمانی که می خواهید ایده هایتان را یادداشت کنید از وسایل الکترونیکی استفاده نکنید. به جای آن یک قلم و کاغذ بردارید و شروع به نوشتن (اگر نحوه ی انجام آن هنوز یادتان نرفته است!) به شیوه ی سنتی کنید. یکی از مهم ترین آرمان های وسایل الکترونیکی مثل تلویزیون و کامپیوتر بر هم زدن حواس شماست. آنها عاشق این هستند که ذهن شما را به خود مشغول کنند. پس عزمتان را جزم کنید و دکمه خاموش روی آنها را فشار دهید تا بتوانید مدتی در اختیار خودتان و افکارتان باشید.

Mind Factory

۷. چای میل دارید یا قهوه؟

چای به طرز معجزه آسایی خستگی را از تن شما به در می برد. قهوه عملکرد متفاوتی دارد. کافئین موجود در آن خواب آلودگی ذهنتان را می شوید و قوه ی خلاقه تان را فعال می کند. شما باید بدانید که کارخانه ذهن شما برای تولید فکر به سوخت نیاز دارد. سعی کنید این سوخت را از مواد غذایی انرژی بخش تامین کنید.

Mind Factory

۸. خلّاق چو خلّاق ببیند خوشش آید.

سعی کنید با افراد خلاق و نوآور معاشرت کنید. آن ها الهام بخش شما هستند و می توانند به شما نظرات سازنده بدهند. شما می توانید یک شبکه تشکیل بدهید و ایده های تان را به اشتراک بگذارید

Mind Factory

۹. ایده‌های‌تان را به حال خود رها نکنید.

زمانی که یک ایده به ذهن تان می رسد آن را تا آخر دنبال کنید. هیچ وقت ایده های تان را دور نیاندازید. اگر ایده های تان را به مرحله ی عمل برسانید احساس موفقیت می کنید و این در نهایت برای شما به یک عادت تبدیل خواهد شد.

Mind Factory

۱۰. خودتان را دست کم نگیرید.

هرگز فکر نکنید که شما به اندازه کافی خلاق نیستید. خلاقیت یک مدل ذهنی نیست بلکه حالتی است که شما می توانید در خود ایجاد کنید. اگر در همان وهله ی اول ایده تان خلاقانه نبود، نا امید نشوید. به خودتان کمی استراحت دهید و اجازه دهید ذهن تان بر روی ایده کار کند. به جای سخت گرفتن به خودتان سعی کنید عادت خلاق بودن را به مرور زمان و به آرامی در خود ایجاد کنید.

منبع : http://www.modirinfo.com/content

فاطمه Akar
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت