logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890
User-centered innovation

نوآوری کاربر محور

ایده

نخستین سرنگ‌های تزریق دارو و همچنین ماشین‌ها و تجهیزات قلب و ریه توسط پزشکان اختراع شدند. نه شرکت‌های سازنده تجهیزات پزشکی. نوشابه‌های ورزشی ابتدا و پیش از ورود شرکت‌های بزرگ نوشابه‌سازی به این حوزه تجاری توسط علاقه‌مندان به ورزش ابداع شدند. امروزه این کاربران و مشتریان هستند که به‌صورت روزافزونی در زمینه خلاقیت و نوآوری از تولید‌کنندگان پیش افتاده‌اند. اختراع، توسعه، نمونه‌سازی و حتی تولید محصولات از جمله فعالیت‌هایی است که امروزه کاربران و مخاطبان شرکت‌های تجاری انجام می‌دهند.

براساس تحقیقاتی که اخیر صورت گرفته است ۷۰‌درصد توسعه محصولات جدید در بازار به دلیل عدم تطابق آنها با نیازهای واقعی مشتریان با شکست رو‌به‌رو می‌شوند. دولت‌ها عموما از خلاقیت و نوآوری به دلیل سودآوری تجاری آن استقبال می‌کنند. در ماه مه ‌سال ۲۰۰۶ میلادی دولت دانمارک اعلام کرد که این کشور نیازمند آن است که فرآیند نوآوری کاربرمحور را تقویت کند. این سیاست با تشویق کاربران به استفاده از تکنیک‌های لازم جهت تحقیق در زمینه‌نژاد‌شناسی توسط دولت دانمارک پیگیری شد. از جمله فواید تحقیق در مورد اقوام و نژادهای مختلف، شناسایی و درک صحیح نیازهای مخاطبان از نژادها و ملیت‌های گوناگون است.

حمایت مستقیم از فرآیند خلاقیت و نوآوری مخاطب محور و تشویق مدرسه اقتصادی دانمارک و شرکت‌های تجاری به مشارکت در این زمینه از جمله فعالیت‌های دیگر دولت دانمارک در راستای حمایت از رویکرد مذکور به‌شمار می‌رود. براساس سخنان وزیر علوم دانمارک، سیاست دولت در زمینه حمایت از فرآیند خلاقیت و نوآوری مخاطب‌محور ثمربخش بوده و نتایج مورد انتظار دولت از این پروسه حاصل شده است. موضوع اصلی در اینجا یافتن راه‌های جدید و موثر به منظور ارتباط مستقیم با گروهی از مخاطبان متعدد و در حال تغییر هنگام توسعه یک محصول جدید است.

User-centered innovation

آنچه باید در عمل انجام دهیم

ایده‌های خوب از هرجایی می‌توانند مطرح شوند، نکاتی که در ادامه مطرح خواهد شد از ارزش بسیار زیادی برای شناسایی فرصت‌ها به منظور توسعه و پیشرفت برخوردار است. موضوعی که قصد توسعه آن را دارید شناسایی کرده و از نکاتی که در ادامه مطرح خواهد شد برای تولید و خلق ایده‌ها استفاده کنید.

*‌ تحقیق: چه چیزهایی را می‌توانید از شرکت‌ها و سازمان‌هایی که از تحقیق به خوبی استفاده می‌کنند بیاموزید؟

*‌ تغییر و تحول: چطور می‌توان در مورد یک موضوع کاملا متفاوت فکر کرد؟

*‌ ارتباط: چه ایده‌هایی را می‌توانید از یک فعالیت یا موضوع دیگر قرض بگیرید؟

*‌ حذف کردن: چه چیزهایی را می‌توانید حذف کنید؟

*‌ بازطراحی: برای بهبود این فعالیت، فرآیند یا روش چه کارهایی می‌توانید انجام دهید؟

*‌ تمرین کردن: چگونه می‌توانید از خوب بودن ایده مورد نظرتان مطمئن شوید؟

User-centered innovation

اقدامات زیر به شما ‌کمک می‌کنند تا مناطقی را که نیاز به بهبود دارند شناسایی کنید:

*‌ با افراد فعال در بخش‌های دیگر که با مسائل مشابهی رو به رو هستند صحبت کنید.

*‌ با دیگر شرکت‌ها ارتباط برقرار کنید. بررسی کنید که فرآیند کارها در شرکت‌های تجاری و حوزه‌های صنعتی دیگر در کشورهای مختلف چگونه انجام می‌شود. درباره ایده‌هایی که می‌توانید از آنها الگوبرداری کرده یا آنها را با ایده‌های‌تان ترکیب کنید، بیندیشید.

*‌ با افراد خلاقی که هیچ اطلاعی از حوزه مورد نظر شما ندارند ولی ممکن است دیدگاه متفاوتی داشته باشند، صحبت کنید.

*‌ گروهی از افراد را به منظور تولید ایده‌های متعدد گردآورید.

User-centered innovation

در نهایت …

تمرکز شما بر موضوعات مورد نظرتان بسیار مهم و حیاتی است. در غیر‌این صورت خلاقیت و نوآوری می‌تواند وارد یک چرخه بی‌پایان و بی‌ثمر شود. از واقع‌گرایانه بودن خلاقیت‌ها و ایده‌ها اطمینان حاصل کرده و برای عملی کردن ایده‌ها برنامه‌ریزی کنید. فراموش نکنید که بسیاری از ایده‌های خلاقانه و نوآورانه به دلیل ضعف در برنامه‌ریزی به منظور عملی کردن آنها با شکست مواجه می‌شوند.

User-centered innovation

منبع : http://modirinfo.com/content

فاطمه Akar
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت